Japonsko / 0200
Předchozí Obsah Další

 

2. den - Út - 31.3.2015

Dopoledne navštěvujeme tokijskou čtvrť Shinjuku (Šindžuku) s radnicí Government Building, též City Hall od architekta Tange Kenzóa. Z vyhlídky ve 45. patře jižní věže radnice máme z výšky 202 m krásnou vyhlídku na čtvrť Shinjuku s mnoha mrakodrapy. Vlakové nádraží v Shinjuku je nejrušnějším nádražím na světě, kterým projde denně více než 2 miliony lidí.

Odsud odjíždíme do čtvrti Harajuku (Haradžuku) na procházku po ulici Takeshita Street (Takešita), nazývané též Ulice mladých.

Po poledni pokračujeme vlakem do čtvrti Šibuja, centra západního Tokia se zábavní čtvrtí a hernami.

Pak navštěvujeme šintoistickou svatyni Yasukuni. Chrám je zasvěcený 2,4 milionu Japonců, padlých ve válkách od roku 1853. Schází se zde veteráni 2. světové války, kterým mniši dávají požehnání. Tato svatyně je kontroverzní v tom, že zde dle kněží svatyně sídlí jako "Kami" (duše, nadpřirozená síla či bůžek) kromě jiných i japonští váleční zločinci, odsouzení po 2. světové válce. Svatyně je naprosto autonomní a co bylo jednou prohlášeno, nelze zrušit (tuto moc nemá ani japonská vláda - naopak, občasné neoficiální návštěvy svatyně jejími členy vzbudí v okolních státech vlnu nevole). V sousedství navštěvujeme válečné muzeum Yushukan z artefakty z japonských válek, před nímž stojí socha pilota kamikadze. Po odchodu z muzea krátce procházíme chrámovým parkem po chodníku kolem velkého vodního kanálu s údajně nejhezčími sakurami v celém Tokiu.

Poté odcházíme do parku Kitanomaru poblíž severní části hradu Edo, císařského paláce a bývalé rezidence rodiny Tokugawa. Císařský palác jako takový je pro turisty kompletně uzavřený a bohužel dnes byly uzavřeny i císařské zahrady.

Při návratu na hotel ještě navštěvujeme World Trade Center Building s nočním výhledem na město ze 40. patra budovy.