Toskánsko / 100
Obsah Další

 

Zahrady Toskánska a Cinque Terre 27.4. -  30.4.2016

Zájezdem  nás provází prostředí dokonale znalý a velmi vstřícný průvodce pan Václav Kabíček

 

Zájezd je zaměřen na návštěvu vilových zahrad Toskánska a poslední den na návštěvu Národního parku Cinque Terre na východním pobřeží Ligurie. Je to přímořská oblast s pěti vesnicemi (Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia, Manarola a Riomaggiore) s terasovitě postavenými domy na skalních útesech.

Po nočním přejezdu autobusem z Prahy ve čtvrtek 28.4. ráno zastavujeme ve vesničce Poggio a Caiano (též známé jako Ambra) u renesanční vily Medičejských. Tato vila Medičejským sloužila od konce 15. století jako letní sídlo. Procházíme zahradou a ve vile navštěvujeme divadelní a biliárový sál. Vstup je volný.

Z Ambry odjíždíme na prohlídku města Lucca. Město bylo založeno již v r. 180 př.n.l. Etrusky, v r.1335 město patřilo Janu Lucemburskému a nějaký čas je spravoval i Karel IV. Lucca je také rodištěm operního skladatele Giacoma Pucciniho. Navštěvujeme také katedrálu sv. Martina a vyhlídkovou věž, která je součástí městského paláce, patřícího rodině Guinigi. Do věže se jde po 225 schodech.

Poté odjíždíme na nocleh do hotelu Albergo Paradiso v městečku Montecatini Terme. Tam podnikáme ještě malou procházku městem.